Zažite zimné korčuľovanie vo Viedni

Chystáte sa na výlet do Viedne? Nezabudnite si pribaliť korčule! Viedeň v zime nie je len o vianočných trhoch a múzeách. Spoznajte hlavné mesto Rakúska s korčuľami na nohách. Zatancujte si pri viedenskom valčíku, ochutnajte varené víno, praclíky či pražené mandle. 

Viedenský ľadový svet pri radnic

Asi najznámejším vonkajším klziskom je Viedenský ľadový sen (Wiener Eistraum), ktorý sa nachádza pri očarujúcej budove radnice na Rathausplatz. Takmer 8 km ľadovej plochy čaká na svojich návštevníkov každý deň, od 10:00 do 22:00. Na klzisku sa zabavia začiatočníci, krasokorčuliari ako i zaľúbené páriky či rodiny s deťmi. Vyskúšali ste niekedy curling? Tak teraz je ten správy čas. 

Ak ste pri korčuľovaní vysmädli či vyhladli, energiu doplníte chutným pučom či typickými rakúskymi dobrotami. Lístky si ľahko kúpite na mieste, ale môžete si ich objednať na konkrétny deň aj online. Za detský lístok zaplatíte 5,50 € a za lístok pre dospelého od 8 €. Ak nemáte korčule, nevadí. Korčule si požičajte v blízkej požičovni. Klzisko bude otvorené až do 3.3. 2019.

Zo stanice autobusu pokračujte metrom U1 na Karlsplatz, kde prestúpite na U2 a vystúpite na zastávke Rathaus.

Kunsteisbad Engelmann

Zakorčuľovať na čerstvom vzduchu si môžete aj na jednom z najstarších umelých klzísk na svete. Ľadová plocha sa nachádza na Syringgasse a zábavu na ľade si tu vychutnávajú neuveriteľných 100 rokov. Spolu s inštruktormi sa môžete učiť korčuľovať či tancovať. Vo večerných hodinách môžete zažiť jedinečnú atmosféru diskotéky na ľade. Svoje brány otvárajú každý deň od 9:00 do 19:00 alebo do 21:00.

Z autobusovej stanice sa sem dostanete električkou číslo 18 na Gumpendorfer Strasse a odtiaľ pokračujete metrom U6 na Alser Strasse.

Viedenský korčuliarsky spolok

Jedna z najväčších vonkajších plôch na korčuľovanie poskytuje zábavu pre korčuliarov už viac ako 140 rokov. Zoberte si korčule alebo si ich požičajte na mieste. Spolok taktiež organizuje kurzy pre deti či seniorov ale aj tanečný program pre zaľúbené páriky. Korčuľuje sa od 20. októbra do 3. marca, každý deň od 9:00 do 21:00 a v pondelok a cez víkend do 20:00. Cena lístkov je od 6 do 9 €.

Klzisko nájdete na Lothringerstrasse, kam sa dostanete električkou D z Quartier Belvedere na zastávku Schwarzenbergplatz.

Korčuľovanie v hale Alberta Schulza

Najmodernejšie centrum ľadových športov je snom pre všetkých milovníkov korčuľovania.
Verejné korčuľovanie je možné po celý víkend, v sobotu od 13:00 - 18:00 a v nedeľu od 9:00 - 17:00. Zahrajte si s priateľmi hokej alebo curling na dokonale upravenom ľade. Lístok pre dospelých stojí od 7,50 - 8,50 € a pre deti od 3 - 6,50 €.

Arénu nádejte na Attemsgasse, kam chodí metro U1 zo stanice až na zastávku Alte Donau alebo Kagran.

Starý Dunaj

Keď teploty klesajú hlboko pod mínus, Starý Dunaj ponúka skutočné zimné dobrodružstvo. V zime je rameno pri Gänsehäufel obľúbenou destináciou všetkých Viedenčanov.  Či už sa plánujete len tak pokorčuľovať alebo si zahrať hokej, buďte vždy opatrní.

Do Gänsehäufel sa dostanete zo stanice metrom U1 ku Kaisermühlen.